Dogajanja pri minoritih

SREČANJE MINISTRANTOV IZ MINORITSKIH ŽUPNIJ

V Dominikovem domu smo se 6. februarja 2011 zbrali ministranti in Frančiškovi otroci iz minoritskih župnij. Ob ogledu risanega filma Kako izuriti svojega zmaja?, pri sv. maši in v katehezi smo si zastavili naslednja vprašanja: - Kdo je moj bližnji? - Kako presojam ljudi, s katerimi živim? - Kakšne predsodke sem si o njih izoblikoval? Sv. Frančišek je objel gobavca, se ga učil sprejemati in ljubiti v tem, kar je. Vabi tudi mene, da mu sledim. Šele ko prestopim črto strahu, sprejmem drugačnost, šele takrat naredim prostor za dialog, za pomoč, za ljubezen. Vsaka skupina nas je razveselila s svojo točko na spektaklu Pohorje ima talent. Naslednji dan smo se odpravili na Areh, se tam sankali, smučali, kepali … Lepo in prijetno nam je bilo v duhovnem in zimsko-športnem ozračju.

SLIKE SI LAHKO OGLEDATE TUKAJ.

Naslednje srečanje ministrantov v DOMINIKOVEM DOMU bo v petek, 17. in soboto, 18. februarja 2012.

Galerija dogodkov

14. Dec 2011