OZNANILA - na dnu strani

Patrik, škof

SV. TROJICA

7.30  molitev križevega pota

8.00  za + Jožefa Vražiča, r.d., Stankota, Kristino, starše Vražič Srdinšek in Ivana Gabrovca

PODLEHNIK

10.30 za + Albina Širovnika, 1. obl.

18. marec

PONEDELJEK

Ciril Jeruzalemski, škof - cerkveni učitelj

Sv. Duh

7.00  za + farane (17.3.)

7.00  za + Franca Feguša (414/17)

19. marec

JOŽEF, JEZUSOV REDNIK

Sv. Trojica

18.00  za + Jožefa Zagorščaka (538/17)

18.00  za + Jožefa in Rozalijo Pernek (244/18)

18.00  za + Jožefa in Julijano Zavec

20. marec

Klavdija, mučenka

V župniji ni svete maše

21. marec

ČETRTEK

Nikolaj iz Flue

Sv. Trojica

18.00  za +  Moniko Jazbec (271/18)

18.00  za +  Stankota Jazbeca  (1/19)

22. marec

+ PETEK

Lea, spokornica

17.40   molitev križevega pota

18.00  za + Sonjo Božičko, 30. dan

23. marec

Rebeka, redovnica

Sv. Trojica

7.00  za + Jožefa Plajnška (191/18)

Podlehnik

16.00  za + Marijo Kuhar, 10. let

24. marec

3. POSTNA NEDELJA

KATARINA ŠVEDSKA, redovnica

SV. TROJICA

7.30  molitev križevega pota

8.00  za + Jožeta Rusa, 20. let

SV. DUH

10.30 za + brata Franca Veršiča in mamo Kristino Veršič

Postna postava

Cerkev za postni čas določa posebne oblike spokornosti.

Strogi post je na pepelnično sredo in na veliki petek. Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od izpolnjenega 18. leta do začetka 60. leta.

Samo zdržek od mesnih jedi je na vse petke v letu. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih jedi zamenjati s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta.

Kadar je praznik (cerkveni ali državni) na petek ali je kakšna slovesnost v družini, post in zdržek odpadeta.

Za duhovnike, redovnike in redovnice, ki se hranijo doma, ne velja olajšava za petke zunaj postnega časa.

• Včeraj nas je obiskal nadškof msgr. Alojzij Cvikl. Hvala vsem, ki ste v preteklem tednu očistili in okrasili naše cerkve in se udeležili srečanja z g. nadškofom.
  • Danes v našem domu duhovnih vaj zaključujejo s pripravami na poletne tabore pri Trojici, »Trojiški« animatorji. Njihovo delo in pripravljenost priporočamo v vašo molitev.
  • Na Ptuju v Kloštru poteka SEMINAR NOVE EVANGELIZACIJE. V torek, 19.3. bo gost  g.Franček Bertolini spregovoril na temo: Jezus nas vzgaja v Svetem Duhu. Seminar se začne ob 19. uri, uro prej pa bo sv. maša. Več si lahko pogledate v oglasni vitrini.
  • V torek, na praznik sv. Jožefa je začetek tedna družine. Sklep naslednji ponedeljek, 25.3. na praznik Gospodovega oznanjenja. Povabljeni k molitvi za družine.
  • V postnem času molimo KRIŽEV POT: pri Sv. Trojici vsako nedeljo ob 7.30 in vsak petek ob 17.40 (pred večerno mašo); ob nedeljah 20 minut pred pozno mašo.

Uradne ure v župnijski pisarni:

Ob ponedeljskih in četrtkih od 9.00 do 10.00, ter po vsaki sveti maši. Izven uradnih ur pokličite na:

040 523 732, p. Andrej

ali pišite: br.andrej.sotler@gmail.com.

MOLITEV ZA DRUŽINE

Sveti Troedini Bog, ti si ljubezen. Slavimo te in hvalimo, ker si ustvaril družino, da se tvoja ljubezen po njej uresničuje in razširja. Milostno se ozri na družine, da bodo uresničevale tvoj načrt. Daj zakoncem gotovost, da bodo s tvojo pomočjo lahko sprejemali odgovornost. Staršem in starim staršem vlij moči, da bodo z zgledom verskega življenja mladi rod opogumljali za zakonsko in družinsko življenje. Zaceli rane in ozdravi boleče spomine v razbitih in neurejenih družinah. Naj v bolnih, starejših in invalidnih osebah po naših družinah prepoznamo tvoj obraz. Opogumi pare, ki še ne zmorejo zgraditi varnega odnosa in se odločiti za poroko, da to storijo. Izročamo ti fante in dekleta, ki še iščejo življenjskega sopotnika, ter zakonce, ki iz različnih razlogov ne morejo sprejeti življenja. Izročimo naše družine tudi varstvu Marije, Jožefa in drugih zavetnikov. Sprejmi naše prošnje in jih usliši po Kristusu, našem Gospodu. Amen

PREKRIVAMO STREHO
Dodano dne 30. Mar 2018