OZNANILA - na dnu strani

6.30  izpostavitev Najsvetejšega in molitev rožnega venca

7.00  za vse žive in + Vidovič

PODLEHNIK

10.00  za + Ljudmilo Kojc (112/21)

10.00  za mamino zdravje ter za + staro mamo Marijo Cafuta in očeta Henrika Jelena in Ludvika Kokola

10.00  za + Magdaleno in Viktorja Vrečar, ter + Horvat Ivana

18. oktober

PONEDELJEK

LUKA, EVANGELIST

7.00  za vse umrle ter za sožitje in mir v Sloveniji in svetu

7.00  po namenu

19. oktober

Obletnica posvetitve mariborske stolnice

Sveta Trojica

18.00  za + Andreja in Katarino Krajnc (551/20)

18.00  za + Miha Bigeca (51/21)

20. oktober

Rozalija, redovnica

7.00  po namenu

21. oktober

ČETRTEK

Jakob iz Strepe, škof

­­18.00  za + Darka Bigeca, 30. dan

­­18.00  za + Alojza Merca, 8. dan

22. oktober

JANEZ PAVEL II.papež

Sv. Trojica

18.00  za + Jožefo Lozinšek (451/20)

18.00  za + Marijo Drevenšek (602/20)

23. oktober

Janez Kapistran, duhovnik redovnik

8.00  po namenu

Podlehnik

18.00  za + Angelo Feguš (17/21)

24. oktober

30. NEDELJA MED LETOM

misijonarska

Anton M. Claret, škof

SVETA TROJICA

6.30  izpostavitev Najsvetejšega in molitev rožnega venca

7.00  za vse žive in + farane (24.10.)

SVETI DUH

10.00  za + Franca Šega, 30. dan

• Smo v mesecu oktobru,.. povabljeni k skupni molitvi rožnega venca 25. minut pred sv. mašo (zjutraj oz. zvečer) in tako prispevati svoj del k prenovi naše župnije. Tudi v družinah povabljeni k skupni molitvi. Začnite z eno desetko.
  • Prihodnjo soboto, 23. oktobra, se bo na ptujskem gradu odvil koncert vokalnega ansambla Elinor iz Maribora, ki deluje pod umetniškim vodstvom Roberta Feguša. Koncert se začne ob 19. uri. Na sporedu bodo dela slovenskih in tujih skladateljev. Vstop je prost, hvaležni bodo za prostovoljni dar.
  • Prihodnjo nedeljo, 24.10. obhajamo misijonsko nedeljo, ki je letos posvečena našemu   minoritskemu misijonarju p. Mihu Drevenšku – ob 10 letnici njegove smrti. Nabirka pri sv. maši namenjena za misijone in delo naših misijonarjev.Lahko pa svoj dar, ki ste ga namenili za misijone nakažete na spodnji TRR. Hvala za vsak vaš dar.

Misijonsko središče Slovenije, Kristanova ul. 1, 1000   Ljubljana.

TRR: SI56 0201 4005 1368 933

namen nakazila: Misijonska nedelja 2020

koda namena: CHAR

referenca: 249807

Lepo ste vabljeni tudi na skupno praznovanje misijonske nedelje, ki bo v Mihovi rojstni župniji na Vidmu pri Ptuju z začetkom ob 15 uri.  Sveto mašo bo ob somaševanju misijonarjev (ki so trenutno doma) vodil naš nadškof Alojzij Cvikl.

Na razpolago pa je -  zadaj pri tisku tudi nova knjiga p. Janeza Šamperla, ki govori o življenju in delu p. Miha  Drevenška. Vaš prispevek za knjigo je namenjen misijonom.

• Ptujski skavti so začeli novo skavtsko leto. K vpisu vabijo nove člane, da se jim pridružijo.  Podrobnosti na Facebook strani: Ptujski skavti
  • Vzemite si kuverte za spomine. Prosimo prinesite jih nazaj do petka 29. 10. Hvala.
  • Naši pokojni, v sredo smo se poslovili od + Alojza Merca iz Jablovca. Gospod, daj mu večni pokoj. In večna luč naj mu sveti. Naj počiva v miru.

• Pismo slovenskih škofov za konec epidemije in edinost v Cerkvi

Dragi bratje in sestre,

škofje vas vabimo, da se nam pridružite v molitvi in prošnji, da skupaj premagamo težko krizo epidemije in delitev med nami. Čas koronavirusne bolezni COVID-19 je čas preizkušnje, pa tudi priložnost, da poglobimo svojo vero in zaupanje v Boga. Tako bomo iz krize izšli prečiščeni in utrjeni v veri ter bodo naša občestva kraj živete vere. V nedeljo, 17. oktobra 2021, vesoljna Cerkev pričenja sinodalno pot preverjanja življenja po veri v Kristusa. Ta pot se najprej pričenja tako na ravni škofij kot tudi na ravni Cerkve v Sloveniji. Omenjena nedelja je priložnost, da po vseh naših občestvih namenimo skupno molitev za prenehanje epidemije v naši domovini in da začutimo, kako smo v tem času vsi ena družina, čeprav z različnimi mišljenji in prepričanji, ter skupaj poklicani, da pokažemo odgovornost in sodelovanje.

Vaši škofje

Uradne ure v župnijski pisarni:

Ob ponedeljskih in četrtkih od 9.00 do 10.00, ter po vsaki sveti maši. Izven uradnih ur pokličite na:

040 523 732, p. Andrej

ali pišite: br.andrej.sotler@gmail.com

Molitev za sinodo 2021-2023

Pred Teboj smo, Sveti Duh,
ko smo zbrani v Tvojem imenu.

Samo ti nas vodi,
bodi doma v naših srcih;
pokaži nam pot, po kateri naj gremo,
in kako naj hodimo po njej.

Šibki smo in grešni;
ne dopusti, da bi širili nered.
Ne dopusti, da bi nas nevednost vodila po napačni poti
ali da bi pristranskost vplivala na naša dejanja.

Daj, da v Tebi najdemo svojo edinost,
da bomo lahko skupaj hodili večnemu življenju naproti
in se ne bomo oddaljili od poti resnice
in od pravičnosti.