KOLEDAR DOGODKOV, PRAZNIKOV ŽUPNIJE SV. TROJICA V LETU 2015

 

18. 1. Nedelja

praznovanje sv. Antona Puščavnika (17. 1.), Podlehnik

2. 2. Ponedeljek

Gospodovo darovanje – svečnica: blagoslov sveč

3. 2.

Torek

sv. Blaž: blažev žegen

18.2.

Sreda

PEPELNICA - strogi post: obred pepeljenja

 18. 2.–3. 4. 

postni čas - križev pot (petek, nedelja)

19.3.

Četrtek

sv. JOŽEF, mož Device Marije

22. 3.  Nedelja,

praznovanje Gospodovega oznanjenja: materinski dan

25.3.

Sreda

Gospodovo oznanjenje

29.3. Nedelja

cvetna nedelja: blagoslov presmecev

2. 4. Četrtek

veliki četrtek: obedi velikega četrtka

3. 4.

Petek

veliki petek: strogi post, obredi velikega petka

4. 4.

Sobota

velika sobota: blagoslov velikonočnih jedi, obredi ve. so.

5. 4. Nedelja

VELIKA NOČ: vstajenjska procesija

12.4. Nedelja

BELA NEDELJA, nedelja Božjega usmiljenja

19.4.

Nedelja

Tretja velikonočna

19.–26. 4.

teden molitve za duhovne poklice

26.4.

Nedelja

nedelja Dobrega pastirja

1.5.

Petek

SV. JOŽEF DELAVEC

3. 5. Nedelja

Florjanova nedelja , maša za gasilce

4. 5. Ponedeljek sv. FLORIJAN

10. 5. Nedelja

prvo sveto obhajilo

14. 5. Četrtek

GOSPODOV VNEBOHOD

24. 5. Nedelja

BINKOŠTI: duhovsko žegnanje

31. 5. Nedelja

NEDELJA SV. TROJICE: trojiško žegnanje, telovska procesija

4. 6. Četrtek

SVETO REŠNJE TELO IN KRI: telovska procesija Sv. Duh

13. 6. Sobota

sv. Anton Padovanski

14. 6. Nedelja

praznovanje sv. Antona Padovanskega (13. 6.),Podlehnik

29. 6. Ponedeljek

sv. Peter in Pavel

2.8. Nedelja PORCIUNKULA

15. 8. Sobota

MARIJINO VNEBOVZETJE

16.8.

Nedelja

Žegnanje Podlehnik

16. 8. Nedelja

romanje v Žetale – jarmek

5. 9.

Sobota

župnijsko romanje na Sv. Gore

13. 9. Nedelja

katehetska nedelja: začetek verouka

17. 9. Četrtek

CELODNEVNO ČEŠČENJE SV. REŠNJEGA TELESA IN KRVI

 

srečanje starejših župljanov – občanov

4. 10. Nedelja

sv. Frančišek Asiški, Rožnevenska nedelja

4.-11.10. TEDEN ZA ŽIVLJENJE

1. 11. Nedelja

VSI SVETI: Obred na pokopališču (Trojica, Duh)

2. 11. Ponedeljek

spomin vseh vernih rajnih

8. 11. Nedelja

zahvalna nedelja

17. 11. Torek

sv. Elizabeta Ogrska (FSR)

22. 11. Nedelja

Kristus Kralj vesoljstva

22.11.–29.11.

Teden Karitas

29. 11. Nedelja

1. adventna: nedelja Karitas

5. 12. Sobota

miklavžev večer

8. 12.

Torek

Brezmadežno spočetje Device Marije

16. – 24. 12.

božična devetdnevnica

24. 12. Četrtek

prvi sveti večer, polnočnice (Trojica, Duh)

25. 12. Petek

BOŽIČ

26. 12. Sobota

sv. Štefan: blagoslov vode in soli

27. 12. Nedelja

sv. Janez: blagoslov vina

31. 12. Četrtek

staro leto – drugi sveti večer, zahvalna maša

Aktualno

PREKRIVAMO STREHO
Dodano dne 30. Mar 2018
SVINČNIK ZANJ - POLETNI TABORI 2017
Dodano dne 14. Jul 2017
POLETNI TABORI 2017
Dodano dne 16. Jun 2017
KONCERT KLASIČNIH MELODIJ
Dodano dne 26. Maj 2017
IZGANJALEC HUDIČA - MARJAN VETERNIK
Dodano dne 15. Maj 2017